Barvy v našem životě

Pro každého z nás mají barvy jiný význam, mnohdy nám připomínají něco oblíbeného nebo neoblíbeného, někoho, nějakou situaci, kterou s nimi máme spojenou.

Barvy ale mohou na nás také velmi dobře energeticky působit. Když cítíme, že nás nějaká barva k sobě přitahuje, její energie jako by se do nás vpíjela, je třeba jí do života doplnit. Zde se můžete podívat na význam jednotlivých barev, které jsou spojené s našimi čakrami. Naleznete oblast, na kterou je třeba se aktuálně zaměřit a pracovat s tím, proč je v ní nedostatek energie, co se stalo, že energie neproudí tak, jak by měla.

Význam barev  podle čaker

Červená, rudá :

Kořenová čakra je spojená se zemí, s činnostmi, které s ní souvisí. Vůle k životu a propojení s fyzickým tělem.Zároveň se základními potřebami člověka jako je pít, jíst, být v bezpečí. Pokud je první čakra zablokovaná, může docházet k tomu, že má člověk málo síly fyzické, duchovní i duševní. Podpořit můžete esenciálními oleji jako je hřebíček nebo cedr.

Oranžová :

Sakrální čakra je propojená se sexualitou a emocemi, tvořením i vztahy. Projevení ve světě. Zablokovat se může díky potlačování emocí. Podpořit můžete esenciálními oleji, např. santalovým dřevem nebo ylang-ylang.

Žlutá :

Solar- plexus čakra je místem vůle osobnosti, mentálních pochodů a zároveň citových vazeb. Sebeláska, osobní síla a autonomie. Při zablokování může docházet k negativismu, nereálným představám, tvorbě strachů. Podpořit jí můžete esenciálními oleji jako je bergamot, levandule nebo rozmarýn.

Zelená :

Srdeční čakra, jak už její název vypovídá je místem vztahů a lásky. Integrace mysli a duše, mužské a ženské energie. Při jejím zablokování dochází k neschopnosti dávat i přijímat projevy lásky. Podpořit jí lze skrze růžový olej.

Modrá :

Krční čakra, místo, kde sídlí komunikační a kreativní centrum. Skrze ní komunikujeme a vyjadřujeme to, co cítíme. Zablokováním dochází k problémům s vyjadřováním, vadám řeči a „prázdným“ myšlenkám. Podpořit lze pomocí šalvěje nebo eukalyptu.

Fialová :

Čelní čakra pevně spjatá s intuicí a duchovními silami. Tvořivé myšlenky a moudrost. Při zablokování stahuje k přízemním myšlenkám a odpojení od duchovna. Podpořit jí lze pomocí jasmínu nebo máty peprné.

Bílá :

Temenní čakra přináší energii z vesmíru a napomáhá harmonizovat celou lidskou bytost. Univerzální energie. Podpořit jí můžete vůní lotosu nebo kadidla.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.