Bylinky léčí – kopřiva

Je jaro a k němu také patří detox, prostě očista organismu

A kdo jiný nám k tomu může pomoci než právě rašící a rostoucí zelené výhonky kopřivy. Je plná vitamínů C, B1, B6, chlorofylu a dalších účinných látek. Působí na snižování krevního cukru, urychluje hojení kůže a působí protizánětlivě.

Pro to, aby byla kúra, co nejvíce účinná je třeba si denně natrhat nový trs čerstvých rostlinek. Omyjeme je, listy společně s natí nasekáme, vložíme je do nádoby a zalijeme studenou vodou. Nechte ji přes noc vylouhovat. Pijte 2dcl výluhu 3-4denně během jednoho týdne. Ne více, protože vzhledem k obsahu kyselin by mohlo dojít ke tvorbě ledvinových kamenů.

Z kopřivy si můžete vyrobit „špenát“, polévku nebo jí přidat i do salátů nebo nádivky.

Kopřiva má blahodárný vliv i na naší pokožku i vlasy. Stačí kopřivu omýt, zalít horkou vodou a nechat odstát 15 minut. Používejte na tmavé vlasy, které jsou pak lesklejší, podporuje i jejich růst a hustotu.

 

 

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.