Bylinky léčí – medvědí česnek

Pojďme pořádně posílit svou imunitu s medvědím česnekem

Je jaro a s ním přichází po zimě potřeba posílit naší imunitu. Vyhnat ty kašle, chřipky a angíny z těla pořádně ven.

Nechci způsobit paniku a započít plenění lesa. Ale když každý použijeme jen na naší potřebu, něco málo nasušíme nebo dáme do mrazáku a budeme se v lese chovat slušně. Právě mi na mysli vytanuly fotky z loňského roku, jak někdo pošlapal a vyryl vše v lese nebo dával do květináčů na prodej. 🙁

Při našich procházkách s dcerou, jsme už nedávno viděly medvědí česnek. Pořádně si prohlédněte na internetu obrázky, mnoho lidí se bojí, že si jej splete s konvalinkou. Tak jen pro váš dobrý pocit 😉

Sbírejte jeho listy dříve než začne kvést a ztrácet tak svou sílu.

 Česnek medvědí sbíráme k využití jako léčivky vždy pouze mimo zvláště chráněná území a sběr provádíme šetrně k přírodě.

Medvědí česnek pročistí celé tělo a nabije ho vitamíny. Je úžasný jako koření, ale i účinný jako léčivá bylina. Obsahuje vitamíny )má velké množství vitamínu C), minerální látky, aminokyseliny, silice, jód a snižuje cukr v krvi. Působí antibakteriálně, antivirově, snižuje srážlivost krve. Pomáhá při prevenci proti srdečním chorobám a chrání tělo před rakovinou. Zlepšuje činnost dýchacího systému a působí pozitivně na revmatické obtíže. Čistí celé tělo, játra a střeva zbavuje parazitů.

Použití

Lze syrový do salátů, pomazánek, jogurtu nebo z něj můžete udělat polévku, přidat jej do omáček (my ho milujeme v guláši), vytvořit pesto, smootie.

 

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.