Bylinky léčí – medvědí česnek

Pojďme pořádně posílit svou imunitu s medvědím česnekem

Je jaro a s ním přichází potřeba po zimě posílit naši imunitu. Vyhnat ty kašle, chřipky a angíny z těla pořádně ven.

Nechci způsobit paniku a započít plenění lesa. Ale když v těchto dnech zajdeme do lesa a každý si natrháme medvědí česnek jen pro naši potřebu, něco málo nasušíme, nebo dáme do mrazáku a zároveň se budeme v lese chovat slušně, pak my i příroda načerpáme maximum. Právě mi totiž na mysli vytanuly fotky, kdy někdo pošlapal a vše v lese vyryl, nebo dokonce dával do květináčů na prodej. 🙁

Při našich procházkách s dcerou jsme už nedávno viděly medvědí česnek. Pořádně si prohlédněte na internetu obrázky, mnoho lidí se bojí, že si jej splete s konvalinkou. Tak jen pro váš dobrý pocit a pro vaše zdraví.

Sbírejte jeho listy dříve než začne kvést, a kdy začne ztrácet svou sílu.

 Česnek medvědí sbíráme k využití jako léčivky vždy pouze mimo chráněná území a sběr provádíme šetrně k přírodě.

Medvědí česnek pročistí celé tělo a nabije ho vitamíny. Je úžasný jako koření, ale i účinný jako léčivá bylina. Obsahuje vitamíny (má velké množství vitamínu C), minerální látky, aminokyseliny, silice, jód a snižuje cukr v krvi. Působí antibakteriálně, antivirově, snižuje srážlivost krve. Pomáhá při prevenci proti srdečním chorobám a chrání tělo před rakovinou. Zlepšuje činnost dýchacího systému a působí pozitivně na revmatické obtíže. Čistí celé tělo, játra a střeva zbavuje parazitů.

Použití

Medvědí česnek lze využít syrový do salátů, pomazánek, jogurtu, nebo z něj můžete udělat polévku, přidat jej do omáček (my ho milujeme v guláši), vytvořit pesto, smoothie.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.