Co pro mne znamená rituál

Rituál je pro mne něco, co otevírá pomyslná vrátka do kouzelného, intuitivního prostoru, kde je možné všechno 😊. Místa, kde se můžeme napojit sami na sebe a propojit se s intuicí, která nás vede a ukazuje přesně to, co právě v danou chvíli potřebujeme.

Dá se říci, že máme v životě mnoho rituálů, ale jen je nevnímáme … jako je např. ranní káva, která nám nastartuje den nebo pravidelná večerní procházka. Jsou to chvíle, kdy se cítíme dobře, a proto tyto činnosti pravidelně opakujeme. Podporují naše uzemnění a pocit pohody.

Naopak u různých oslav svátků (Vánoce, Velikonoce) nebo narozenin, často upadáme do rutiny a máme pocit, že „to musíme přežít“. Ale právě zde můžeme jak pro sebe, tak i pro rodinu udělat krásné rituály, které budeme opakovat rádi každý rok. A to nejen sami pro sebe, ale i pro ostatní, protože rituál stmeluje a propojuje blízké lidi.

A jak jsem se k rituálům dostala já?

Sama si vzpomínám na rozkrajování jablíčka a třesení bezem na Vánoce doma, ale i lití olova v dětském domově, kde jsem pracovala, a snažili jsme se dětem zpříjemnit Vánoce, které nemohly strávit s rodinou.

Už je to pár let, co jsem začala navštěvovat večerní semináře v Maitrei, které se zaměřovaly na oslavu keltských svátku v ženském kruhu. A to bylo poprvé v mém životě, kdy jsem se setkala s rituály jako takovými. To mne přivedlo k tomu, abych se přihlásila do výcviku kněžek. Jednou z dovedností kněžky je právě tvořit rituály a skrze ně a sama sebe se spojovat s matkou Zemí, živly, … nekonečnem. Podporovat tak lidi na jejich cestě při hledání odpovědí na jejich otázky, přijetí změny nebo společné uctění.

Být kněžkou pro mne znamená naslouchat svému srdci a jít za volám své duše. Poslouchat svou intuici a důvěřovat sama sobě a sama v sebe. Být propojená s přírodou a jejími živly, ale i s lunou a sluncem, uctívat jejich dary a vnímat jejich každodenní podporu ve svém životě. Vnímat matku zemi a Bohyni a mluvit s nimi, uctívat je a děkovat za jejich dary. Být kněžkou pro mne znamená být ženou v plné své síle, přijímat své dary a dávat je světu. Nebát se vykročit na cestu do neznáma. Uctívat svou rodovou linii a léčit její zranění, nepředávat toto dál a nechat jít svou dceru životem bez těchto zátěží, s vědomím, že být ženou je nádherný dar. A k tomu všemu patří i sesterství, sdílení zkušeností, podpora, láska a obejmutí v tu pravou chvíli. Tvořit láskyplné vztahy v přátelství i partnerství a cítit i dávat bezpodmínečnou lásku. Být kněžkou pro mne znamená pomáhat a podporovat zvířata a přírodu jako takovou. Podporovat lidi na jejich životní cestě, ve chvílích temnoty jim posvítit a podpořit je, aby mohli jít dál. Pomáhat jim nacházet nové cíle, vlastní vize a odhazovat vzorce, které je tíží. Být jejich oporou v náročných a těžkých chvílích. Motivovat je vlastním příběhem a předávat jim vlastní zkušenosti.

K tomu, abyste mohli dělat rituál, ale nepotřebujete být kněžkou. Můžete být a je to krásná životní cesta.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.