Jak pomáhají Bachovy esence – příběh Jana

Jana je mladá žena středního věku, limitovaná zdravotním omezením. Jana je sama se svými dětmi, cítí se být osamělá. Když má možnost s někým hovořit, mluví celé hodiny o celém svém životě, který vidí jako plný problémů, nepustí vůbec druhého ke slovu.  Cítí se na vše sama. Nic neřeší, jen o všem mluví, a to i přesto, že je v jejích možnostech vše vyřešit.

V podstatě je jí v pozici oběti dobře, cítí se v ní bezpečně a může si hrát na „hrdinku“ (vše přeci vydržela). Pokud se nalezne v jejím životě člověk, kterému začne věřit, tak ji využije. Jana překročí své hranice a dá vše, co má, je šťastná za přátelství. Na druhou stranu ví, že ji využívají, a pak se cítí opět jako oběť, osaměle a opuštěně. Avšak vždy to udělá znovu.  Toto zažila již několikrát, ať šlo o partnera nebo kamarádku.

Jana by chtěla mít více přátel. Je ale uzavřená, bojí se zklamání. Když se objeví někdo nový, kdo by jí chtěl pomoci, tak pomoc odmítne.

Místo, aby šla s dětmi ven na výlet, uzavírá se doma, nechodí mezi lidi, kde by mohla navázat nějaké kontakty nebo prožít nové zážitky.

Jana cítila potřebu podpory, aby měla chuť a sílu navazovat nové vztahy. Aby setřásla strach ze zklamání a obavy, že bude opět opuštěná.

Esence jí pomohly odstranit strach z navázání nových kontaktů, ale i přijetí pomoci od ostatních (tím získala i volný čas pro sebe, děti mohly začít chodit do zájmových kroužků a přestaly naplňovat její volný čas a potřebu kontaktu s lidmi, dostaly možnost být s vrstevníky a jsou spokojené). Jana se začala otevírat a nacházela postupně lidi, se kterými si rozuměla, a i děti tak získaly nové kamarády.  Podpora jejího pozitivnějšího náhledu na život jí pomohla najít odvahu řešit její existenční problémy.

Jméno bylo změněno, Jana souhlasila se zveřejněním svého příběhu


více o Bachových esencích naleznete zde :

http://vokounova-krepcikova.cz/individualni-terapie/

http://vokounova-krepcikova.cz/category/jak-pomahaji-bachovy-esence/

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.