Jak si splnit svá přání -VISION BOARD

Někdo vnímáme jako prostor pro změnu ve svém životě zimní slunovrat, kdy přichází zpět slunce a dny se zase prodlužují s příslibem nových začátků, jiný si skrze Vánoce uvědomuje vše, co v životě a další jako vstup do nového vnímá až přelom roku.

Dáváte si předsevzetí? Další úkoly, které míníte splnit, a když se vám to nepodaří, jste naštvaní a zklamaní?

   A co to letos udělat jinak? Už o tom psalo mnoho lidí, ale pro mne je to stále jedno z důležitých témat, které pomáhá našemu vnitřnímu nastavení v životě. Uvědomění si těch zkušeností, které jsme nabrali během roku. Zastavení tady a teď v tomhle čase, v životě. Ponoření se do vlastních hloubek a zodpovězení si na otázku : „Opravdu se cítím dobře tady a teď, kde právě jsem? Kterým směrem chci kráčet dál? Co jsou moje hodnoty a jaké mám vize? Za co jsem vděčný a uvědomuji si to opravdu každý den?“

   Bilancujete na konci roku? Co a jak bylo nebo nebylo? Co jste chtěli udělat a neudělali? Co jste udělali a nechtěli? Na co jste přistoupili a uvnitř sebe jste to tak necítili?

Vyměňte zachmuřenou tvář za úsměv.

   Jak to udělat?

Zaměřte se na pozvání a přijmutí hojnosti do života. Právě teď v tuto chvíli myslím na to, co bych chtěla mít příští rok ve svém životě. Představuji si, s kým se chci setkávat, čemu se chci věnovat, co chci zažít a jakou cestou se dál vydávat.

   Již sedmým rokem si budu tvořit VISION BOARD.

   A co si pod tím můžete představit? Je to vlastně taková listina vizí, toho, co ve svém životě v dalším roce chcete.

   Udělejte si čas na sebe, vyberte si místo, kde budete mít klid a zamyslete se nad tím, co opravdu chcete. Protože právě to, co si budete vizualizovat, přitáhnete do svého života.

Je to jednoduché ;-). A pak stačí tvořit, najít si fotky, obrázky toho, co ve svém životě chcete. Zaměřte se na všechny důležité oblasti vašeho života – rodinu, přátele, koníčky, finance, zaměstnání, nové vize a cíle,  ale i tělo a péči o něj, aj. Dejte tam vše, co chcete.

DŮLEŽITÉ JE DÁT DO STŘEDU SEBE – SVOU FOTOGRAFII

   Tím, že vaší myšlenku, přání i touhu zhmotníte, přitáhnete vše do vašeho života.

   Je dobré mít vision board na místě, které máte na očích a můžete ji během dne vidět. Posílit své přání můžete také tím, že se na ní podíváte každý den ráno. Dané obrazy se tak hlouběji dostanou do vaší paměti a přichytí se tam a myšlenky vás budou směřovat k jejich splnění.

 Věřte mi, funguje to. STAČÍ TO JEN VYZKOUŠET.

Letos si však dávám na čas… A proč? Právě proto, že jsem si toho přála v loňském roce mnoho, což sice na obrázku vidět není, ale předtím, než jsem jej začala tvořit, jsem si pečlivě vše vypsala na papír, který jsem časem založila. Až když jsem se k němu dostala, zjistila jsem, proč byl rok 2018 takový fičák. Byl nádherný a úžasný, plný splněných přání, ale…bylo toho moc, zároveň byl velice transformační. Ale toto jsem si vlastně všechno přála.

Takže proto prosím pozor na formulaci vašeho přání. A také jsem si během těch let uvědomila, že když si něco velmi velmi přeji, ale zároveň se toho bojím, tak se mi to nesplní. 

Protože je třeba pracovat i na tom, co si přejeme, ale zároveň se toho bojíme a to přesně zjistíte, když si budete dělat svou MAPU PŘÁNÍ.

Když se objeví tyto témata, přesně víte, na čem můžete během roku pracovat sama, anebo třeba i s něčí pomocí. A pak už vše půjde jako po másle.

Takže já jsem někde tady a protože je pro mě důležitá i barva pozadí a směřování světových stran i živlů, je pro mne důležité nasměrovat svá přání a i přijít na to, jaký tento rok chci mít. Dá se říci, že svou mapu tvořím tak dlouho, dokud necítím, že je hotova. Přidávám postupně přesně tak, jak to cítím.

 

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.