Čas mezi temnou částí roku a tou světlou. Přichází jeden ze dvou dní v roce, kdy nastává rovnodennost/rovnováha.

Jarní rovnodennost nastává okolo 21.března, v letošním roce 2020 je to ale už 20.března. Tento čas se již daleko dříve uctíval našimi předky nazývaný jako Ostara. Doba, kdy přichází jaro, energie elementu ohně a slunce nabírá svou plnou sílu. Spojený s Bohyní Vesnou, která přichází a pod každým jejím krokem raší tráva a květiny. Pole začínají vykukovat pod sněhem a zaseté semena láká slunce na povrch.

Po dlouhém zimním spánku přichází světlé dny. A pokud jsme opravdu dodržovali cyklus stejně jako naše matka zem, přichází i k nám silná energie. Pokud jsme stále ještě zůstali věrni natahování času pomocí ponocování a kávy, tak nás tato energie zaskočí svou intenzitou a přijde k nám přijde veliká únava. Proto je velmi důležité jít s cyklem planety a ne proti němu. Dovolit si hluboký spánek a přes den být aktivní. Možná máte pocit, že se mi o tom lehce mluví, ale i já sama mám sklony sklouznout k tomu být aktivní více večer, pracovat, když je úplné ticho a ke mě přichází ty nejhlubší vhledy a myšlenky. Jsou věci, které jako společnost bohužel děláme jako zlozvyk a je na čase to začít dělat jinak.

Právě teď v den rovnodennosti se navnímejte na své tělo, věnujte mu pozornost a naučte se mu jí dávat každý den. Propojte se s ním a zeptejte se ho, jak se právě nyní cítí a co potřebuje k tomu, aby bylo zdravé, v harmonii a rovnováze. Zastavte se na chvíli a dejte si prostor jen pro sebe a své tělo. Dopřejte mu dobrou stravu, péči, kdy na řadu může přijít i rituál vyčesávání všech ulpělých negativních myšlenek a vzorců z vlasů/hlavy. Můžete je pak omýt šamponem a opečovat, stejně tak jako vaše tělo.

Během rovnodennosti je také zvykem dělat očistné koupele v řekách a potůčcích, kde není stojatá voda a nebo právě očistit prameny a studánky s přáním o požehnání a očištění těla, mysli i našeho života. Voda jako živel je životadárná a je třeba si uvědomovat její léčivou energii, kdy i doma, když se zaměříte na večerní očistu a třeba i peelingem očistíte své tělo od všeho stresu, negativ, co na vás ulpěli během dne. Anebo ráno, pro krásný nový den, očista vodou a přijetí lehkosti, lásky a krásy dalšího dne vašeho života. Stejně tak, když vaříte, pijete nebo zaléváte květiny, lze to dělat vědomě s napojením na vodu a její dary, které nám dává s vděčností vůči ní.

Během rovnodennosti se ještě můžete ohlédnout za tou temnotou, ale ne venku, ale sami v sobě. Co je to to, co vám bere energii? Jaké myšlenky se často vkrádají do hlavy? V čem se „plácáte“ a nedaří se vám toho pustit? Co vás štve, kdo vás štve?

Co je to, co mě vyvádí z rovnováhy?

Sama jsem si díky své velmi zvýšené citlivosti prošla mnoha temnými chvílemi a byly opravdu na dřeň, obzvláště v tomhle období, kdy už jsem cítila takovou radost a pocit lehkosti a zase přišla nová pouta, těžkost, tma, hutnost. Prožívá to mnoho z nás a opravdu to pomáhá k tomu, aby se vykrystalizovalo to, co opravdu v životě chceme a s kým v životě chceme tu naší cestu jít. 

A tady vás opět vyzvu k zastavení a podívání se přímo do toho zrcadla, co je to, co vám brání v tom žít lehce? Vidět to sluníčko místo vlastních nohou, když máme svou plnou a těžkou hlavu svěšenou mezi rameny. Nejsou to zákazy ani rozkazy, ani to, co nás naučili rodiče, protože nás chtěli poučit z vlastních chyb. Jsme to my sami. Někdy je to velmi těžké, pod tíhou bezmoci se slzami v očích není vidět ani na jediný krok. A tak pojďme si přiznat, že můžeme převzít zodpovědnost nad svým životem a že to, že to uděláme nemusí znamenat, že budeme rebelovat po poslední kapky krve a nebo slepě souhlasit s čímkoliv (ať už je to, že někdo křičí na druhého v obchodě nebo v práci dostanete za úkol něco, s čím nesouhlasíte či si večer prostě místo vaření večeře jídlo objednáte a nebudete vzpomínat na slova táty, že každá správná žena má vařit sama…). Přestaňme se utápět v tom, o co jsme přišli a podívejme se s vděčností na to, co v životě máme a koho. Protože v těchto chvílích zjistíte, kdo je ten pravý přítel a že není třeba se obklopovat, obalovat věcmi, které ani nepotřebujeme, jen proto, abych obalili třeba smutek nebo nějaké emocionální zranění v sobě, abychom ho neviděli.

Udělejme společně tlustou čáru za tím, za co se obviňujeme, že jsme udělali špatně, dnes, včera nebo jako děti, že jsme měli být víc a nebo míň, že jsme neřekli, co měli a nebo řekli, co neměli. To už nezměníme, ale odsuzováním a obviňováním, sebemrskačstvím, tomu nepomůžeme. Takže dnes v době jarní rovnodennosti, pusťme život a jeho výzvy k sobě. Smyjme pomocí vody ze sebe vše, co bylo. A večer si zapalme svíčku jako symbol síly nového, protože dnes už jsme připravení.


Foto@DianaMrazi

Ještě jeden krásný rituál k posílení nových záměrů do života právě na jarní rovnodennost. Vezměte si květináč jako symbol ochrany, stability, bezpečí, hlínu jako symbol hojnosti a růstu, vodu jako symbol podpory a výživy, a semena jako symbol hojnosti. Připravte si pečlivě do květináče hlínu s poděkováním za to, že můžete tvořit svůj život, do ní dejte semínka. Nahlas říkejte to, co si v životě přejete. Přikryjte hlínou a zalejte vodou. Uvědomte si, že toto je první krok a následuje pravidelná péče o vaše přání. Je dobré vysít nějaké bylinky, které často používáte při vaření, kdy to, co si přejete přijímat často a vnímat každý den. U nás to každý rok jednoznačně vyhrává pažitka, protože tu s dcerou milujeme a ta si jí často chodí trhat a jíst na balkon.

A já vám z celého srdce přeji, aby to, co bylo tím těžkým, stahujícím do „temnoty“, jste pustili, zavřeli dveře za sebeodsuzováním a vykročili lehce do další části svého života.

Meditace můžete pravidelně dostávat na váš email po zadání vaší emailové adresy zde:

http://vokounova-krepcikova.cz/bud-v-pohode-s-meditaci-poslechnout-si-meditaci/

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.