Kosmetický seriál : Čištění pleti

Stejně jako jsme zvyklé čistit si každý den ráno a večer zuby, tak bychom si měly čistit i svou pleť. Naše pokožka je největším orgánem našeho těla. Má nezaměnitelnou funkci termoregulace organismu, tvoří bariéru proti okolnímu světu, uzavírá naše tělo a chrání ho. A i přesto všechno se k ní občas chováme hůře, než macechy. 🙁

Nejcitlivější částí našeho těla, která je každý den vystavena povětrnostním vlivům a klimatickým změnám je pokožka obličeje. Čištění pokožky obličeje bychom měly provádět ráno a večer pomocí pleťových mlék, tonizačních vod, popř. čistících pěn. Při výběru obličejové kosmetiky se řídíme typem a stavem naší pleti – o tom, jak určit v domácích podmínkách typ své pleti jsem psala v lednovém článku. V případě, že si nejsme jisté, je lepší se poradit s odborníkem.

Nejlepší čištění je dle mého názoru dvoufázové – v první fázi pleť odlíčíme čistícím mlékem, popř. jemnou čistící pěnou či gelem a ve druhé fázi čištění použijeme tonizační vodu. Při výběru těchto přípravků je opravdu důležité, aby vyhovovaly vašemu typu a stavu pleti. Jiné odličovací prostředky bude potřebovat pleť s akné, jiné citlivá pleť, jiné pleť mastná a jiné pleť zralá. Všeobecně mohu sama za sebe říci, že nevyhledávám a ani ve své kosmetické praxi nedoporučuji přípravky s alkoholem, které pleť nadměrně vysouší. Dále nemám přílišnou důvěru k různým odličovacím prostředkům typu 2v1, 3v1 apod. …..asi jsem už stará škola ;-). Opatrná jsem i při doporučování odličovacích ubrousků, i když samozřejmě jednou či dvakrát do roka na dovolené, či občas na cestovatelský víkend jsou úžasné, praktické a skladné. Jen v tomto případě opravdu platí občas a všeho s mírou.

Mezi odličovací produkty, které jsou relativně novinkou na kosmetickém trhu patří dvousložkové odličovací prostředky s olejem a oleje určené přímo k odlíčení. Tyto prostředky jsou velice vhodné pro sušší typy pleti. Při odlíčení a čištění pleti nedochází k nežádoucímu vysoušení pleti, které není pro tento typ pleti žádoucí.

Nejdůležitější v péči o pleť je opravdu pravidelné čištění – zejména večer před spaním. V případě, že jdeme spát neodlíčené se pleť obličeje nemůže v noci regenerovat, zanáší se póry, pleť je neočištěná a nedostává potřebné živiny z nočních krémů. Pokud je tento stav běžný, tak pleť po čase začne předčasně jevit známky stárnutí, dochází k usazování nečistot a pleť ztrácí svou záři. Nejlepší je čištění ráno i večer – večer důkladné očištění pleti od make-upu, ráno stačí před nanášením sér a krémů očištění obličeje tonizační vodou ( v případě, že jsme večer pleť řádně vyčistily ). Myslím, že se téměř každé z nás někdy stalo, že šla spát neodlíčená a ráno se probudila s otiskem svého večerního líčení na polštáři ;-),  a je to tak naprosto v pořádku a nic se neděje, i to k životu patří, jen je fajn, když to není 6dní v týdnu 😉

Během své mateřské dovolené- zejména z jejího počátku, kdy byl syn malinký, jsem zjistila, že večerní odličování mně zmáhá a že ho nedávám, protože jsem u odličování téměř spala. Zredukovala jsem proto objem líčidel v této své životní fázi na řasenku a lesk na rty ;-). A to jen, když jsme někam šli. Když jsme byli doma, tak stačil jelení lůj a krém na obličej – tudíž jsem večer nemusela mít výčitky, že jdu spát s obličejem plným šminek J J takže zodpovědně přiznám, že mé čištění v rané fázi života mého syna nebyl žádný zázrak. Nicméně také musím zodpovědně prohlásit, že pleť dle toho po roce této „mega péče“ sama o sebe vypadala. Ale vždy je čas na nápravu a i miminka jednou trochu vyrostou a šikovná maminka si urve i 10minut času sama pro sebe denně a když to rozdělíme, tak to je 5minut ráno a 5minut večer a to už dokážeme s pletí obličeje divy, milé dámy 😉

V rámci své péče o pleť a čištění obličeje si můžete jednou za čas dopřát čištění pleti u profesionálů. Při návštěvě kosmetického salonu dochází k hloubkovému čištění pleti. Kdy je pleť důkladně a hloubkově vyčištěna – přístrojově a manuálně. Při tomto čištění se ve většině profesionálních salonů používají kosmetické přístroje, které čištění usnadní a zefektivní. Jedním z nich je Skin Scrubber – ultrazvuková špachtle. Ultrazvuková špachtle nabízí bezbolestné a neagresivní ošetření pro všechny typy pleti. Efektivně čistí pleť do hloubky a aktivní látky zavádí do tkání, kde působí. Ultrazvuková špachtle odstraňuje odumřelé kožní buňky (peeling). Preventivně působí proti stárnutí pleti (podporuje krevní cirkulaci). Uvolňuje a odstraňuje přebytečné tuky z pokožky a nečistotu z pórů (účinně odstraňuje akné a pomáhá předcházet jeho vzniku). Redukuje tvorbu vrásek a zpevňuje pokožku – pleti dodává mladistvý vzhled. Aktivuje metabolismus pleti, zlepšuje její prokrvení a současně umožňuje snazší přísun živin a vody do nitra pokožky, takže pleť se stává dokonale hydratovanou a jemnou. Umožňuje efektivněji zapracovat do pokožky různé krémy nebo séra, čímž se jejich účinek několikanásobně zvyšuje. Účinek na pleť obličeje je znatelný již po prvním ošetření.

Ať se již o svou pleť staráte samy doma, nebo v kosmetickém salónu, nezapomínejte, že nejdůležitější je pravidelnost. O čištění pleti to platí dvojnásob.

Přeji krásné dny

vaše Romana

autorka : Romana Tichá

https://www.facebook.com/Tvoje-kosmetička-Romana-T-104166464447904/

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.