Nebýt na vše sama

Dřív jsem měla pocit, že všechno musím zvládnout sama. Zvládnout a unést. Být ta silná, co podporuje svou rodinu, přátelé, prostě všechny, které potká na své cestě životem.

Být silná a neukázat, že i já mám city, že i já tajně brečím večer do polštáře, ale pro druhé jsem ta hrdinka. Ta bojovnice, ochránkyně všech.

A proto často ke mě všichni přicházeli, když potřebovali pomoci, ale potom, když se cítili v pohodě, už se neozvali. Neměla jsem možnost se ani sama otevřít, natož vykročit ze své ulity ven…

Pak jsem cítila, že už to takhle nechci, že to nejsem já. Že uvnitř pod těmi maskami a brněním je někdo jiný. Někdo, na kom nejde dříví štípat a přitom nic necítí.

A tak jsem začala na práci sama se sebou a v roce 2016 jsem začala výcvik kněžek Staré Evropy, kde v bezpečném ženském kruhu ze mě začaly postupně opadávat ty kousky brnění, které jsem si za ty roky vypěstovala.

Bylo to právě v době, kdy jsem podporu žen nejvíce potřebovala…

 Měla jsem ten nejkrásnější předporodní rituál …, v době porodu jsem věděla, že když dám jedné vědět, postará se o to, aby všechny ostatní na mne myslely a podpořily mne.

Čím více jsme byly v kontaktu a i já získávala podporu a důvěru o to více ze mě padlo částí brnění. Jako by praskaly obruče a já se cítila svobodná, otevřená a autentická. Našla jsem mnoho kamarádek, opravdových, co ví vše a mají mne rády takovou jaká jsem.

A proto vím, že HRDINKY, jsou často velmi velmi osamělé.

Že říci si o pomoc a podporu není hanba.

A že když odkryjeme své masky a druzí vidí, že potřebujeme podpořit, pohoupat v té podpůrné síti, abych nepadly úplně na dno, poznají to a nemusíme říkat vůbec nic.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.