Ohlédnutí za temnotou

Ještě na samhainovém rituálu u nás v teepee na přelomu října/listopadu jsem netušila, v jaké podobě se smrt (symbolicky) zjeví mně. Třeba jsem byla natolik „duchovně pilná a pravdivá“, že mám vše v sobě čisté a srovnané, a že mě ušetří, říkala jsem si.
***
A pak se to stalo. Byl krásný slunečný, celkem i teplý den, ale už od rána jsem cítila, že mě za očima tlačí slzy i když jsem nevěděla proč (znáte také ten pocit?).
Šli jsme se projít kolem řeky a měli opět nějaké to partnersko-rodičovské téma k řešení. Dlouho jsem se dívala do pomalu plynoucího proudu a najednou jsem JÍ ucítila.
***
Ucítila jsem, že jsem uvnitř mrtvá, tu obrovskou prázdnotu.
***
Došlo mi, že si „smrt“ nemilosrdně přišla pro tu mladou holku bez závazků uvnitř mě. Že po tomto roce, prvním roce, kdy se sžívám s rolí maminky a objevuju hloubky tohoto archetypu, je třeba se s tou bezstarostnou a svobodnou holkou rozloučit.
***
Že to, že chci být zas taková jako jsem byla dřív, není možný a že mi to lpění vlastně způsobuje největší bolest.
Že je čas přijmout, že jsem se změnila a nikdy už nebudu jako dřív. Že určitá část ve mně zemřela.
***
Dlouho jsem pak ještě sama seděla na lavičce a brečela. Bolelo to. Zrovna, když jsen tu holku začínala mít docela ráda. Byla vždycky pozitivní, nic ji moc nerozhodilo, byla svobodná, cestovala, mohla si dělat co chtěla a kdy chtěla, v partnerství jí to plynulo hladčeji.
***
Nechtěla jsem o ní přijít. Vždyť tahle nová Markéta je celá taková uťáplejší, najednou jí přijdou podstatné věci jako finanční jistota, vlastní domov a zázemí, péče o dítě, soukromý čas na záchodě… Často brečí, večer už nikam nechodí, protože večerní chození vyměnila za dopolední kurz cvičení s dětmi a odpolední čas na pískovišti. Peníze na cestování dala do odsávačky na nudle, merino overalku, botiček, nosítka, hojdavaku, šátku, kojícího polštáře, autosedačky a vyvolání fotek.
***
No prostě, už není tak cool. Je čas ji ale přijmout a přivítat. Protože i přesto, že s ní ještě nejsen tolik sžitá, tak nějak tuším, že ona svůj život a celý svět miluje mnohem víc, než ta před ní.

Markéta Prchalová

https://marketaprchalova.cz

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.