Rituál vstupu do školy

Vstup do školy je jedním z velmi důležitých mezníků v životě. Pro dítě je to vstup do světa studia a zodpovědnosti za své znalosti a dovednosti.

Nástup do školy můžeme brát i jako čas dozrávání a dospívání, který je všeobsahující. Je to místo, kde přichází převzetí zodpovědnosti za své chování a i za přípravu a vědomé studium. Je to mnohdy čas tvoření hlubokých přátelství, prvních lásek, ale i postupného uvědomování toho, čím chci v životě být. Ráda bych ještě zmínila, že i během školních let přichází do velkých proměn tělo, které roste a dospívá, což provází mnoho hormonálních změn spojených i s psychickým dozráváním jako takovým.

Rituál je možné provést pro jednotlivce, ale velmi krásný je pro skupinku dětí, které opouštějí svět školky a vykračují do školy.

 Rituál je dobré udělat v době ukončení docházky do mateřské školy. Účastnit se jej mohou i starší sourozenci nebo děti, které již do školy chodí. Na jeho počátku sdělíme všem přizvaným záměr rituálu. Sešli jsme se zde, abychom přivítali tyto děti, které absolvovaly mateřskou školku, abychom uctili jejich přechod do základní školy a také to, že nyní se stávají žáky a vstupují do své další životní role. Vytvoříme pro ně bránu ozdobenou symbolickými školními předměty a děti mohou postupně procházet branou. Kde na konci na ně může čekat paní učitelka, starší sourozenci anebo žáci, kteří je vítají. Mohou jim předat šerpu a ujistit je, že kdykoliv budou potřebovat pomoci, jsou tu pro ně jako ti starší, kteří je mohou podpořit. Za nimi potom mohou stát rodiče a dětem předat školní tašku a pomůcky jako symbol toho, že jsou tu pro něj rovněž jako podpora, ale i zázemí. Na konci rituálu můžete vše společně oslavit připravenou hostinou.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.