Rituály všedního dne

V tomto čase si nejvíce uvědomuji, jak moc jsou rituály v našem každodenním životě důležité. Úplně nejvíce díky svojí dceři. A víte proč?

Jsou totiž činnosti, které děláme každý den automaticky, vstaneme, uvaříme čaj nebo kávu a pak… Naše děti to sledují, napodobují a když to třeba nějaký den neuděláte. Ptají se překvapeně jak to?

„My dneska nebudeme solit???“, ptá se Agátka, když máme peelingovou sůl ve sprcháči a já po ní hned nesahám (mmj.úžasná, zdravá, pečující o její ekzémy a o moji celulitidu ;-))) Báječná sůl, díky níž můžeme každý večer ze svého těla odstranit bolesti, strachy, vzteky, negativní energii, vydrbat to z těla ven.

Zkuste se zamyslet, co nyní děláte každý den. Co děláte automaticky a jak se v tom cítíte? Pojďme to začít dělat vědomě. Teď,když je ten čas, kdy se můžeme zastavit a uvědomit si to, co ve svém životě chceme a i to, co ve svém životě nechceme. Dělejme to nejen pro sebe, ale i pro své děti.

Jaké jsou vaše rána? Uděláte si čas na snídání v klidu nebo za běhu jíte něco a ani nevíte co?

Zastavte se

Když vstáváte, postavte se a pořádně se protáhněte, nadechněte se a přijměte nové začátky, nový den, nové možnosti. Uvědomte si, co dnes vaše tělo i duše potřebuje. Co pro ně můžete udělat, abyste se cítili nejlépe.

Žijte v přítomném okamžiku. Ráno si v klidu sedněte, posnídejte, uvědomte si, co jíte, jak to vypadá, přivoňte si. Zapojte všechny smysly. Myslete na to, že přijímáte skrze stravu energii, živiny, jak vyživujete svoje tělo. Co mu dopřáváte. Při každém jídle zcela vědomě. Napojte se na své tělo, své chutě, svoje smysly.

Připravujte si jídlo vědomě. Asi se budu stále opakovat, ale zastavte svoje myšlenky a věnujte je jen tomu, co děláte. Když začnete vařit, myslete na to, co vše chcete skrze živiny přijímat. Jakou energii do něj přidáváte, co přejete těm, kteří ho budou jíst. Výživa, láska, pozitivní energie, zdraví,….

Ať jste, kde jste, vnímejte, používejte všechny smysly, užívejte si každý nádech, každý výdech.

I mytí rukou může být rituál ! Myslete na to, že smýváte vše, co nechcete, pouštíte skrze vodu všechnu negativitu, očišťujete se.

Zalévání květin – poděkování za kyslík a vědomé dopřávání živin. Je to koloběh života, společně si předáváme lásku a pečujeme o sebe. Také s nimi mluvíte jako já??? (Po kom asi Agátka miluje tolik přírodu a kytičky?)

I při větrání se zaměřte na to, co z domova chcete vypustit a zároveň, co si přejet vpustit dovnitř.

Když budete očišťovat domácnost, pracujte se živlem vody, vědomě odstraňujte, co nechcete a nakonec s vděčností přivolejte to, co chcete, aby v domácnosti fungovalo, bylo.

Co se děti, ale i ostatní od nás učí? Lásku, péči o sebe, o přírodu, o věci. Že má smysl cítit vděčnost za každý den, za každý nádech a výdech. Že není třeba věci hromadit a pak si jich nevážit. Skromnost, práci s energií, upřímnost.

To, co dávám, co vyzařuji, dostávám zase zpět.

 A až budete večer zapalovat svíčku, nezapomeňte si přát harmonický domov plný zdraví a lásky.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.