Soňa Kolmanová : Znovuzrozená

Knihu od Soni jsem četla tři měsíce před porodem. Dostala jsem jí přímo od autorky. Již jí četlo mnoho mých kamarádek, protože jsem jí velmi doporučovala. Je úžasná. Četla jsem jí jedním dechem. Inspirativní a odhalující na dřeň. Doporučuji ji nejen ženám, které čekají miminko, ale i těm, které jej plánují a nebo ho již mají. Je to lidský příběh, který je psaný tak jak byl, bez všech příkras. Možná se v něm v některých částech poznáte a nebo ne a uvidíte, jak stejný proces, stejnou změnu, transformaci prožíval někdo jiný.

Silný osobní příběh autorky knihy Znovuzrozená vypovídá nejen o podmínkách rodících žen v českých porodnicích, ale i v domácím prostředí. O pradávné schopnosti ženského těla přirozeně porodit a psychických důsledcích, které to pro ženy má strhujícím způsobem vypráví Soňa Kolmanová. Předmluvu ke knize napsal uznávaný francouzský porodník Michel Odent.

Orgasmický porod je ve společnosti považován za výmysl či jen štěstí několika málo vyvolených žen. Co když se ale něco takového přihodí obyčejné ženě, matce jednoho dítěte, která zpočátku ani neplánovala porodit doma a byla plná strachů, se kterými musela dlouho pracovat? Svou cestu za porodem, který změnil její život a otevírá otázku, zda je vzrušení u porodu nepatřičné či naopak prospěšné, popisuje ve své knize Znovuzrozená Soňa Kolmanová.

Slovo autorky:

“Kniha není jen o orgasmickém porodu. Nebyl mým cílem. Ani jsem v něj nevěřila. Mým cílem byl přirozený porod, ale i to se někdy zdá jako příliš odvážné přání. Hodně jsem ve svých těhotenstvích tápala a chyběla mi starší zkušená žena, ve které bych měla oporu. Tápání a hledání mě donutilo číst, chodit na konzultace, semináře, festivaly a ženské kruhy. Zjistila jsem, jak ozdravé je slyšet autentické ženské příběhy na citlivá témata, která jsou mnohdy i mezi kamarádkami tabu. A byly to právě zkušenosti a příběhy žen, které byly nejužitečnější a nejvíce mi pomohly. Cítím jako svoji povinnost, zanechat svědectví o tom, s čím jsem se během svých těhotenství, porodů a začátcích mateřství potýkala, jak jsem to řešila a k čemu jsem došla.

Témata, kterým se kniha věnuje:

– trauma z mého vlastního porodu

– prenatální vzpomínky a jak ovlivnily můj život

– kde jsem našla podporu pro přirozený porod

– “přirozený” porod v porodnici

– strach rodit v porodnici, ale i doma

– proč jsem se rozhodla pro porod doma

– psychické proměny mé osobnosti v těhotenství a po porodu

– mé vnímání v průběhu porodu

– sexualita v těhotenství a po porodu

– poporodní zranění

– průběh orgasmického domácího porodu

– začátky mateřství

– začátky kojení

Bylo by mi velikou ctí, kdybyste si knihu zakoupili a přečetli. A byla bych nesmírně vděčná, kdyby vám její přečtení dodalo odvahu následovat svoji intuici, ať už vás vede kamkoliv. Nerušené čtení a šťastnou cestu.”

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.