Soňa Kolmanová – žena, která cítí, co se odehrává ve vaší duši

Kdo je pro mne Soňa Kolmanová?

Se Soňou jsem se setkala poprvé na výcviku kněžek, na hluboce spirituálním semináři. Působila na mě jako jemná, éterická žena. Vždy jsem cítila, když se na mne podívala, jako by viděla do mé duše a jemně jí obejmula, když potřebovala uklidnit a jen spočinout. Když jsem se necítila dobře, nádherně mne opečovala skrze kraniosakrální biodynamiku a musím uznat, že její energie je neskutečná, tak laskavá a léčivá.

Soňa mi darovala svou knihu, byl to jako dar z nebes. ZNOVUZROZENÁ, ano, tak jsem se cítila i já po jejím přečtení. Jako by mi spadly klapky z očí dravce a konečně jsem uviděla. Konečně jsem ucítila, že to, co jsem cítila i já, není nic jiného, divného a raději by se o tom nemělo mluvit. Je to velmi otevřená zpověď, kterou by si měla přečíst každá žena, která je požehnaná.

Soňo, co bys nám o sobě chtěla prozradit? Co teď aktuálně děláš a jak tě to naplňuje?

V posledním roce jsem se konečně začala věnovat terapeutické práci. Asi jsem k tomu směřovala vždy, ale trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si to skutečně dovolila. Nejvíc mám individuálních sezení. Jsem terapeutkou primárních otisků, což jsou hluboké vzorce chování, které si neseme už od prenatálu a porodu. Umím se na klienta podívat i přes optiku horoskopu, kde mě nejvíc zajímá osobnostní nastavení a aktuální situace. V současnosti jsem ve výcviku kraniosakrální biodynamiky, která mi nesmírně pomohla a proto jsem ji chtěla prozkoumat více. Je to úžasná hluboká a zároveň jemná nemanipulativní metoda. Co se týče workshopů, tak to byly spíše první vlaštovky, kdy jsem měla skupinu lidí na primární otisky. To je vždy veliký svátek. Porodní procesy ve skupině mají velmi silnou atmosféru i účinek. Bylo mi ctí vést takto dvě skupiny. Nedávno jsme měly taneční setkání zaměřené na vymezování zdravějších hranic, což je mé veliké téma. Miluji všechny čtyři metody a neumím říct, kterou mám jako hlavní. Jsem ráda za zkušenosti, vhledy i dovednosti ze všech čtyř směrů a moji klienti z toho mají jen výhody, protože mi to dává přesah. Každý můj den je jiný a jsem za to moc ráda. Když nemám klienty, tak píšu, chodím na další workshopy, které mne zajímají, a v neposlední řadě mám dvě děti.


se Soňou na živlovém výcviku

Jak to bylo dříve? Jak jsi žila, než jsi začala dělat to, co tě baví?

To pro mne bylo proklatě dlouhé období. Asi jsem víc odvozovala svoji hodnotu od produktivity a schopnosti vydělat. Chtěla jsem z toho mít hmatatelný výsledek. Bylo pro mne důležité, aby to dobře vypadalo navenek a byla jsem kvůli tomu schopná ignorovat, jak se v tom cítím. Dohnala jsem se až k vyhoření.

Objevily se v tvém životě nějaké překážky? Něco, co tě vedlo k té změně?

Já jsem to dohnala tak daleko, že jsem zevnitř zažila stav „jako tělo bez duše“. Navenek to bylo všechno v pořádku, ale bylo mi jasné, že tak nedokážu žít. Buď bych si časem uhnala nějakou nemoc, nebo si možná i něco udělala. Došla jsem do bodu, kdy jsem se konečně postavila za sebe. Byl to hodně rychlý obrat, ale bylo to třeba. Vrátila jsem se k věcem, které mě bavily v pubertě a dětství. Přišla s tím do mého života energie i dávno ztracená radost.

Co tě v tvém životě vede? Čemu nasloucháš? Jak poznáš, který směr je ten správný?

Měla jsem různé životní fáze. Byla doba, kdy jsem byla velmi racionální, potom přišel druhý extrém, kdy jsem si šla za čímkoliv, co mi cvrnklo do nosu. Snad jsem si v posledních letech našla nějakou svoji střední cestu, kdy nejsem otrokem rozumu a ani nevlaju ve větru okamžitých vnuknutí a náhod. V posledních čtyřech letech jsem se věnovala vědomému tanci a tam jsem si navnímala, jak mé tělo reaguje na nebezpečí, radost, strach, vztek. Mám dnes tyto impulzy mnohem silnější než kdy dřív a naučila jsem se svému tělu naslouchat a věřit. Už se mi několikrát stalo, že tělo rozpoznalo nebezpečí, které bylo teprve v zárodku. Dnes už bych proti impulzu z těla nešla.

Co tě vedlo k tomu napsat knihu ZNOVUZROZENÁ?

V té době jsem neměla na terapii, ale moc jsem potřebovala něco pustit. Těhotenství a porody mých dětí byly zrovna ten balík, který byl první na řadě. Začalo to tím, že se mi různé vzpomínky nutkavě vracely a bylo to hodně neodbytné. Když jsem začala psát, bylo to, jako když otevřeš stavidla. Moc to chtělo ven a až proud ustal, začala jsem tomu dávat formu. Když jsem soubor odeslala do tiskárny, tak jsem z toho měla hezký pocit. Říkala jsem si, že kdyby mě srazilo auto, tak tady po mně zbude alespoň tohle.

Co bys doporučila ženám na jejich cestě životem?

Asi tím, že miluji astrologii, tak vím, jak ta naše poslání mohou být pestrá. Věřím, že všichni máme vnitřní vedení, ale než se s ním člověk naučí spolupracovat, může to trvat. V posledních letech mi přijde důležité být pravdivá především sama k sobě, protože to přirozeně čistí i vztahy. Je důležité umět se postavit sama za sebe, být si vědomá svých pocitů a nesnažit se je nacpat do racionálních přihrádek. Nebát se sdílet svůj názor, umět naslouchat, nebát se přijímat a dávat ze srdce s tím, že mi za to druhý nic nedluží.

 

Milá Soňo, děkuji ti za krásný rozhovor.

Více o Soně najdete zde : http://sonakolmanova.com


ZNOVUZROZENÁ

Silný osobní příběh autorky knihy Znovuzrozená vypovídá nejen o podmínkách rodících žen v českých porodnicích, ale i v domácím prostředí. O pradávné schopnosti ženského těla přirozeně porodit a psychických důsledcích, které to pro ženy má strhujícím způsobem vypráví Soňa Kolmanová. Předmluvu ke knize napsal uznávaný francouzský porodník Michel Odent.

zde najdete i mnoho recenzí na tuto úžasnou knihu : https://www.databazeknih.cz/knihy/znovuzrozena-272962

 

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.