Učebnice sebelásky: Kolaříková Lucie

Téma sebelásky přestává pomalu, ale jistě být společenským TABU. Dřívější doba na sebelásku poukazovala s nevědomými představami o tom, co to vlastně je sebeláska, zaměňovala ji se sobectvím.

Sebeláska je ale pravým opakem. Je to vědomé a upřímné jednání bez nasazených masek směrem k ostatním a zároveň i sama k sobě.

Sebeláska znamená pohlížet sama na sebe s láskyplným pohledem a porozuměním. Vnímat své prožitky, touhy, sny, přání, situace, ve kterých se nacházíme, jako podstatné. Mnohdy totiž sami sebe dáváme na poslední místo, čekáme, až na nás zbyde čas, až bude prostor, až se něco změní, ale… my jsme tvůrci našeho života a to, jestli prožíváme radost, lásku a naplnění, nezávisí na nikom jiném (na tom, jestli nás miluje, na tom, jestli jsme pro něj dost dobří, na tom, co všechno na sobě změnit, abychom byli perfektní podle někoho jiného,…), ALE JEN A POUZE NA NÁS SAMOTNÝCH.

Mnohdy se kořen nelásky sama k sobě nachází v dětství. Možná právě tam jste se naučili čekat, až pozornost dostane mladší sourozenec, nebo jste měli rodiče zaměřené na výkon (když budeš mít samé jedničky, tak potom…- si tě všimneme, budeš skvělý, dostaneš dárek,…), nebo měli rodiče mnoho svých problémů a topili se v nich tolik, že si nenašli čas na obejmutí, když jste jej právě potřebovali.

Jestli je právě toto vaše téma, doporučuji si jako průvodce k němu vzít knihu Lucie, zhlédnout její videa a třeba najít i někoho, kdo vás tímto provede osobně. Není třeba být na to sám.

Když se v životě necítíte naplnění, chybí vám radost nebo vize, přišla krize, je dobré se zastavit, uvědomit si, co pro to mohu udělat? Kde a kdy jsem ztratil radost a lehkost?

Co říká o knize Lucie?

Kniha o sebeúctě, respektu a sebelásce – proč jsme o ně přišli, a jak je získat zpět.

230 stran psychologie, selského rozumu, mystiky a osobního sdílení

  • co sebeláska je a co všechno umí
  • co způsobuje nedostatek sebelásky a jak jej odhalit
  • jaké jsou čtyři životní postoje a který je založený na sebelásce
  • vliv sebelásky na vztahy přátelské, partnerské i rodinné
  • jak (na)učit děti sebelásce
  • jak prakticky rozvíjet vnímání a sebelásku

15 praktických cvičení a 10 meditací
k rozvoji sebelásky v běžném životě.

Více o Lucii, knize a dalších tématech, kterými se zabývá, naleznete zde na jejích webových stránkách.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.