Koncem roku si mnoho z nás dává předsevzetí a pak se cítíme být koncem toho dalšího naštvaní, že jsme je nesplnili. Že jsme nezačali nebo nevydrželi něco dělat nebo něco nedělat…nezhubli těch 20kilo, necvičili, nejedli každý den salát (nemyslím samozřejmě bramborový :-)))))).

Myslím, že je úplně zbytečné vymýšlet něco, co víme, že stejně nesplníme a pak se bičovat za to, že se tomu tak nestalo. Být sami na sebe naštvaní nebo hledat viníky jinde, kvůli kterým se nám to nepodařilo.

Zkuste pomalu, ale jistě právě v téhle době, kdy se brzy stmívá a my se můžeme ponořit sami do sebe, najít to, co už v tomto roce nechcete táhnout dál. Co vás tíží a zbytečně brzdí od toho si splnit svoje sny, od toho vykročit nově a dál.

A klidně, i když máte za sebou vánoční úklid, si sednout, nalít si sklenici vody nebo dobrého čaje (jistě byste si jinak dali předsevzetí, že budete více pít a hydratovat svoje tělo, aby bylo zdravé a měli jste krásnou pokožku). Rozhlédněte se okolo sebe a když uvidíte něco, co už vás dlouho štve a na co padá prach…pryč s tím. Možná je to spojené s nějakou vzpomínkou, s něčím, co vás bolí a trápí a tak pomyslně i s tím šup pryč.

Místo toho, musím zhubnout a výčitkami, jak jsem hrozná, protože … si udělejte ovocný nebo zeleninový salát, sedněte ke skříni a to samé… V tomhle se necítím dobře. Chci se necítit dobře i v novém roku??? Ne… Tohle mě škrtí. Chci, abych byla přiškrcená i v tomto novém roce??? Chci škrtit sama sebe? proč to dělám? Tohle na mě plandá a tohle mi koupila máma, že to nutně musím mít a beru si to jen proto, abych jí udělala radost. Chci žít jen proto, abych dělala druhým radost????

Tyhle všechny věci, které vytřídíte spolu s mnoha myšlenkami, které k vám už nepatří, ale ještě jednou musí zaznět, aby mohly už jednou odejít, můžete poslat dál. Dát někomu, komu udělají radost nebo udělat výměnu ve svém blízkém kruhu, tak jako to děláme my spolu s mými úžasnými kamarádkami. Najednou uvidíte tolik zářivých očí a i ty vaše se můžou rozzářit, třeba když dostanete úžasnou lucernu, o které roky sníte.

Nenechte se svazovat tím, co můžete s láskou odevzdat. Kdysi to třeba sloužilo a bylo to příjemné nebo vás to nějakým způsobem chránilo, ale teď je ten pravý čas jít dál. Nový rok nové kroky nově…jinak, svobodněji, lehčeji.

A když pustíte to, co vás tíží a již ve svém životě nechcete, UVOLNÍ SE PROSTOR, pro to CO CHCETE. Dejte si čas, na nic netlačte a zaposlouchejte se do hlasu svého srdce. Co je to, co si přeje, co je to, kdy nadskočí a začne rychleji tlouci. Co je to, co chcete cítit, co chcete prožívat, co chcete zažít?

Protože rozdíl mezi předsevzetím :“Budu denně cvičit“ a „Budu více pohybovat v přírodě, kde se cítím dobře“, je velký rozdíl. Obojím můžete dosáhnout stejný výsledek, ale nejdůležitější je, jak se u toho budete cítit.

Mým posláním, je pomáhat lidem v náročných životních situacích. Díky mým dlouholetým zkušenostem v osobním poradenství se již mnoho lidí posunulo dál a oprostilo se od toho, co je tížilo. Učím lidi, jak získat sílu a motivaci, vyřešit své problémy, protože vím, jak na to. Baví mě stále hledat a vytvářet nové možnosti, jak úspěšně najít tu pravou cestu na jejich životním rozcestí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.